“En beceriksiz suçlu “: Bir adam çalıntı eşyaları , sahiplerine satmaya çalışırken yakalandı

25 yaşındaki Callum Louis Ellerby, geçen Kasım ayında York’taki bir evde aletleri işçilere sunduğunda utanmıştı. 3.130 £ değerindeki aletler aynı evden bir gecede çalınmıştı.

York Crown Court, hırsızların aletlerle eve girip 1.500 £ değerindeki veranda kapısına zarar verdiğini duydu. Yan evde yaşayan Ellerbee, bir şekilde aletleri ele geçirdi ve ayrılmadan önce bunları şantiyede çalışan bir çalışana götürdü.

Bunun üzerine çağrılan polis onu evinde tutukladı. Hırsızlığı reddetti ancak çalıntı mal bulundurma suçunu kabul ettiğinde savcılık bunu kabul etti.

İki gün önce, Ellerbee’ye beş kez mağaza hırsızlığı, iki kez de diğer mağaza hırsızlığı ve cezai zarar nedeniyle kamu hizmeti nedeniyle ertelenmiş hapis cezası verilmişti. Ayrıca York şehir merkezindeki bir dükkânı soymaktan da kefaletle serbest bırakıldı.
Mekanı aramış, tezgahın arkasındaki raflardan çok sayıda kutu çıkarmış ve 2.161 £ değerindeki parfüm ve kokularla kaçmıştı.

Polis çağrıldı ve evinde gözaltına alındı.

Ev hırsızlığı yaptığını reddetti, çalıntı malları kullanma suçunu kabul ettiğinde savcılık da bunu kabul etti.
Ellerby iki gün önce beş mağaza hırsızlığı nedeniyle ertelenmiş hapis cezasına çarptırılmış, diğer mağaza hırsızlıkları ve cezai zarar nedeniyle iki kamu kararı verilmişti.
Ayrıca York şehir merkezinde bir mağazayı soymaktan da kefaletle serbest bırakıldı.
Savcı Louise Pryke mahkemeye, Ellerby’nin 10 Ekim gecesi mağazaya zorla girip içeri girmek için kapının camlarını kırdığını söyledi.
Onu 18 ay hapis cezasına çarptıran Yargıç Simon Gickey şunları söyledi: “Yasanın doğru tarafında kalacak iradeye veya yeteneğe sahip olduğunuzu düşünmüyorum. Uygun olan tek ceza derhal hapis cezası olabilir. Toplum için açıkça bir tehdit oluşturuyorsunuz.” ve mahkeme kararlarını uygulama konusunda berbat bir geçmişiniz var.”

Ellerby, dükkânı soymak ve evden çalınan aletlere el koymak suçunu kabul etti.
Ev hırsızlığı yaptığını reddetti, çalıntı malları kullanma suçunu kabul ettiğinde savcılık da bunu kabul etti.
Onun adına Lily Wildman şunları söyledi: “Bu şekilde suç işlemeye devam edemeyeceğini biliyor.”
Bayan Pryke, ev baskınında çalınan elektrikli aletlerin ele geçirilmesine rağmen, mağaza baskınında çalınan kokuların polis tarafından bulunamadığını söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x